Jak stworzyć upoważnienie do przetwarzania

Jak stworzyć upoważnienie do przetwarzania

Zbiory danych osobowych i zasoby

Jednym z kluczowych elementów w procesie zarządzania danymi osobowymi jest zarządzanie upoważnieniami do przetwarzania danych. Dotychczas system pozwalał na podpięcie do dokumentu upoważnienia pojedynczego zasobu – zbioru lub programu. Od wersji 1.0.20 mamy możliwość podpinania do dokumentu upoważnienia wielu zbiorów i zasobów.

Jaka jest różnica pomiędzy zbiorem a zasobem w systemie ABI Administrator?

Zbiór jest pojęciem abstrakcyjnym. Jest klamrą, która spina różnego rodzaju podzbiory i programy, które w systemie określamy właśnie, jako zasoby. Spójrzmy na przykład poniżej.

Zbiór danych osobowych: Pracownicy. Zbiór danych osobowych, w którym przetwarzamy dane pracowników i zleceniobiorców.

Zasoby – czyli programy lub podzbiory: Program Płatnik, Program Kadrowy, Akta osobowe (forma papierowa), Dane pracowników na potrzeby ZFŚS, i wiele innych w zależności od stopnia złożoności tematu oraz stopnia szczegółowości do jakiego chcemy się zagłębiać.

Wie kann man Clomifen in Deutschland online bestellen https://deutsche-tabletten.com/clomifen-rezeptfrei-kaufen ohne rezept? Der Wirkstoff Clomifen (Clomiphen-Citrate) wird bei Frauen eingesetzt um einen Eisprung auszulösen. Der Wirkstoff Clomifen gibt es in einer 25mg / 50mg und 100mg Dosierung, wobei die Apotheke.

Zauważmy, że grupa osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych w zbiorze Pracownicy może być zróżnicowana. Są osoby, które przetwarzają dane we wszystkich w/w programach i podzbiorach, ale są pracownicy, którzy będą mieli dostęp tylko do niektórych z nich.

Innym czynnikiem różnicującym będą także lokalizacje zasobów oraz odpowiadające im sposoby zabezpieczeń fizycznych.

Z tych powodów w systemie ABI Administrator wprowadziliśmy rozróżnienie na zbiory i zasoby. Najlepiej zilustruje to forma tabelaryczna.

ZBIÓR ZASÓB LOKALIZACJA UPOWAŻNIENIE
Pracownicy Program Płatnik Serwerownia 

Pokój 110

Marek Wolski (informatyk) 

Anna Nowak (kadrowa)

Pracownicy Program Kadrowy Serwerownia 

Pokój 110

Marek Wolski (informatyk) 

Anna Nowak (kadrowa)

Pracownicy Akta osobowe (papier) Pokój 110 

Archiwum

Anna Nowak (kadrowa) 

Claudia Monet (księgowa)

Pracownicy Dokumentacja ZFŚS Pokój 111 

Archiwum

Anna Nowak (kadrowa) 

Janina Kwiatkowska (księgowa)

 

Jak widzimy powyżej, do zbioru danych osobowych Pracownicy dostęp mają 4 różne osoby, ale poszczególne z nich korzystają z różnych zasobów – programów i podzbiorów. Dzięki rozróżnieniu na Zbiory i Zasoby w systemie ABI Administrator uzyskujemy unikalną możliwość wygenerowania upoważnień do przetwarzania danych osobowych w tym zbiorze, ale przy użyciu różnych zasobów.

Jak stworzyć dokument upoważnienia do przetwarzania

W systemie ABI Administrator możemy taki dokument wygenerować ad-hoc lub skorzystać z funkcji szablonów, co jest niezwykle wygodne, bo nie musimy dokumentu tworzyć za każdym razem od nowa.

Szablon tworzymy w menu administracyjnym Dokumenty > Nowy szablon. Wprowadzamy treść główną dokumentu a elementy zmienne zapisujemy, jako shortcody przy użyciu menu Wstaw. Shotcody to elementy dokumentu, które zostają wypełnione automatycznie właściwymi danymi w chwili wysyłania dokumentu. Dzięki temu możemy przy użyciu pojedynczego dokumentu stworzyć nieograniczoną liczbę upoważnień dla osób lub całych grup, np. dla całego działu księgowości. Shortcody w dokumencie przedstawionym poniżej zaznaczono na [niebiesko].

upoważnienie przetwarzania danych osobowych - szablon

Przykład szablonu upoważnienia do przetwarzania danych

Tak przygotowany szablon zapisujemy w systemie i będziemy mogli skorzystać z niego w przyszłości.

W celu wygenerowania dokumentu upoważnienia na podstawie wcześniej przygotowanego szablonu, wchodzimy z poziomu menu administracyjnego do Dokumenty > Wyślij dokument i wybieramy opcję Wczytaj szablon. Następnie wybieramy pożądany szablon z listy dostępnych i klikamy OK.

jak wczytać szablon dokumentu

W celu wybrania zbiorów i zasobów zaznaczamy checkox Upoważnienie i klikamy Wybierz.

Jak wybrać przetwarzan zbiory danych do upoważnienia
Pokazuje się nam okno wybrania zasobów. Możemy wybrać wszystkie z danego Zbioru lub tylko te, których dana osoba używa – do których chcemy ją upoważnić.

Wybór zasobów: zbiorów i programów

Następnie ustawiamy pozostałe parametry np. daty oraz przechodzimy do wyboru użytkowników/pracowników, którym upoważnienie wystawiamy. Możemy zaznaczyć w tym miejscu całą grupę – wówczas upoważnienie zostanie wygenerowane dla każdego z członków grupy lub wybrać poszczególne osoby z listy osób.

Seryjne generowanie upoważnień do przetwarzania dla pracowników

Po kliknięciu „Wyślij dokument” system wygeneruje automatycznie n dokumentów – indywidualnie dla każdej z osób, które wybierzemy.

Jak widzimy poniżej, treść dokumenty wypełniła się automatycznie właściwymi danymi – w tym nazwą zbioru oraz nazwami programów, w których odbywa się przetwarzanie. Warto zwrócić uwagę, że jeśli z jakichś względów nie chcemy wymieniać tutaj programów i pozostać na poziomie upoważnienia do zbioru, to wystarczy usunąć shortcode za to odpowiedzialny – w tym przypadku [resource_name].

06

No Comments

Post A Comment